هانا (آبرنگ) - میوه ها (ابرنگ - پاستل)

فعلا کلاس نقاشی نمیرم. یک مقداری خسته ام. هنوز بی حوصله و بی انگیزه ام. صبح تا لنگ ظهر می خوابم با اینکه خودمم می دونم آفتاب دیگه این روزها زود میره لالا و نجنبم نور روز رو از دست میدم . زیر نور لامپ های کم مصرف نمیشه نقاشی کرد چون مثل نور روز طیف پیوسته ای از طول موج رو ندارند . در واقع لامپ های کم مصرف فقط سه طول موج خاص از آبی و قرمز و سبز(زرد) رو از خودشون ساتع می کنند که در نتیجه به چشم ما سفید میاد. ناقص بودن طیف باعث میشه توی رنگ همانندی دچار مشکل بشم و رنگی که زیر این لامپ میسازم  در مقابل نور خورشید یا لامپ های دیگر نمودی متفاوت خواهد داشت. البته یه چراغ مطالعه با نور زرد دارم که کمی این مشکل رو برطرف می کنه اما هیچ چیز جای نور خورشید رو نمی گیره!!  باید سعی کنم دوباره مثل دو هفته پیش به قبل سحر خیز بشم، اینجوری نمیشه زندگی و نقاشی کرد!

یه نکته هم بگم برای اونهایی که اهل خیاطی هم هستند و خیلی هم دلشون می خواد از چند رنگ نزدیک به هم برای لباس استفاده کنند! برای خرید پارچه یا ست لباس حتما روز به مغازه ها مراجعه کنید! دقیقا به خاطر مشکل رنگ همانندی زیر نور لامپ ها!

این روزها در حال کشیدن سه تا تابلو رنگ روغن به صورت همزمان هستم! چون تا یکی خشک بشه و بتونم کار کنم یه دو روزی معطل میشم. برای همین نوبتی روشون کار می کنم! لابلاش هم اگه وقت اضافه آوردم آبرنگ و پاستل یا مدادرنگی هم به دست می گیرم!

نقاشی هانا  رو با آبرنگ کشیدم. اولین پرتره ای هست که با آبرنگ می کشم و البته خیلی جالب در نیومده. یه علتش ناوارد بودن بنده است و دوم اینکه کاغذ آبرنگش تکسچره مناسبی برای این کار نداشت (به نقاشی بعدی هم توجه کنید دستتون میاد چرا) تقریبا با تکنیک خیس در خیس کار کردم. نمی دونم چین و چروک پارچه اش خوب شده یا نه.

نقاشی میوه (انار و گلابی) با آبرنگ که باز هم روی همون کاغذ کشیدم و مثلا خیس در خیس اما بازهم به علت تکسچره چکشی کاغذ (شاید هم آهار بیش از حد موجود در کاغذ  یا دلیلی که من نمی دونم) ، رنگها به فرم مناسبی در هم محو نشده اند. گلابی یکم بهتر شده

نقاشی میوه ها (پاستل گچی) از این کارمم راضی نیستم. تخته ام کوچیک بود طرح هم کوچیک شد در نتیجه اصلا نتونستم درست رنگش بزنم. اما از ترکیب بندی رنگهاش خوشم اومد شاید بعدا دوباره یک کار با همین رنگها (آبی تیره ی ظرف لعابی و قرمز اناری و سبز روشن  و قهوه ای چوب) انجام بدم.

الان میوه ها خیلی قشنگن و تا دو هفته دیگه هم این حالت هست. پس دوستانی که دنبال مدل می گردند از همین میوه های خوشگل نقاشی کنن تا وقت هست.

 

/ 11 نظر / 1028 بازدید
نمایش نظرات قبلی
رها

من يكي دو روزه كه نيومده بودم بلاگت...ولي احساس ميكنم حال و هواش خيلي عوض شده! از همه ي كارات خيلي خوشم اومد...واقعاً همه شون عالي شده ن فقط وقتي خيس در خيس ميخواي كار كني به مقدار خيسي مقوا دقت كن...به قول استادمون مثل آشپزي ميمونه...بايد دستت بياد كه چه زماني بهتر جا ميفته[چشمک]

رها

مقواي كانسون بگير...هم قيمتش و هم كيفيتش به نظر من مناسبه...البته دست سازش بهتره[گل]

بهنام

با سلام وبلاگ جالبي داري من وبلاگي دارم که ميتوني وبلاگتو در اونجا ثبت کني. ميدوني که با ثبت وبلاگت در وبلاگهاي ديگر باعث افزايش پيج رنگ وبلاگت ميشه. منتظرت هستم دوست www.chic.loxblog.com

نیلووو

هووووووم اینجا تو وبلاگت بوی نقاشی میاد [نیشخند] این چهره خیلی قشنگ شده... با چه آبرنگی کار میکنی؟

سیما

آپم[ماچ]

مینو

سلام زینب جان,,وقت عالی بخیر .من هم مثل رها کاغذ کانسون رو بهت پیشنهاد میکنم بافت های متفاوتی داره برای سبک خیس در خیس میتونید از بافت های درشت تر استفاده کنی من همیشه کانسون میخرم.کدوم کارت رو کاغذ آرچ هست؟من این کاغذ رو نمیشناسم .

بهارک

سلام مثل همیشه قشنگ بودن طراحی هات[گل]

رها

منم فقط يه بار آرچ گرفتم...چون بلد نبودم روش كار كنم حروم شد و حسرتش به دلم موند[افسوس]...تصميم گرفتم اول با مقواي فابريانو تمرين كنم وقتي كارام بهتر شد آرچ بگيرم...قيمتش فك كنم حدود 6-7 تومن باشه...جديداً كه يه كم دستم راه افتاده ديگه كانسون ميگيرم...معمولياش 2تومنه(كانسون مونتوال-280 يا 300گرم)...دست سازش 3500(فونتاني)

پانی

سلام گلم. من زیاد از آبرنگ و کاغذ مناسب برای اون سر در نمیارم. ولی به نظرم کارت قشنگ شده. موفق باشی

ناشناس

سلام. نقاشی هات قشنگه ولی خودت هم میدونی که عیب زیاد داره . برات آرزوی موفقیت میکنم.وامیدوارم چیزهای بیشتری توی سایت بزاری.اگه میشه از نکات ریز نقاشی هم بگو ممنون