درخت سرو: کار حجم سازی با مقوای ماکت

نقش سمبل سرو در دوره هخامنشی بر دیواره های تخت جمشید به وفور دیده میشود . این درخت همیشه سبز  نمادی از جاودانگی و ابدیت داشته است. بعدها این درخت سمبل آزادگی میشود (علی الخصوص در شعرهای حافظ) چراکه میوه نمی دهد تا بار آن را بر دوش بکشد. این سمبل را برای درس مبانی رنگ به صورت برجسته با مقوای ماکت درست کردم و البته 8 ساعت تمام وقت برد و بدتر از آن انرژی گزافی !!! 

 

من دختر آبانم! از نسل الهه آبها. وقتی باران میبارد حس خوبی دارم. دیروز توی اتوبوس ضعف کردم! کسی جایش را به من داد و دیگری خوراکش را با من قسمت کرد. در این روزگار بی عاطفه , بودن این فرشته های آدم نما غنیمت است. دیروز در چهارراه ولی عصر پشت چراغ قرمز خانومی زیر چترم بی هوا ایستاد. چتر را همانجور نگه داشتم تا هر دو خیس نشویم! کاش چتر دل همه ی آدمها انقدر وسعت داشت که بی چشمداشت آنرا پناهگاه امن دل تو می کردند, بی آنکه عقیده ات, عشقت و منش زندگیت را زیر سئوال ببرند! 

 دوشنبه جلسه آخر مادر یکی از کوچولوها آمد پیشم! دختر نازی دارد که با نمک صحبت می کند. دقیق و با حوصله و شوق ذوق است. گفت نمی تواند شهریه کلاس را برای ترم بعد بدهد! اما دخترش عاشق نقاشی است. خودش هم بچه بوده عاشق نقاشی بوده و هنوز هم گاهی سرشوق می آید و برای دخترش چیزی میکشد!! ته قلبم درد گرفت. مانده بودم چه کنم. گفتم اگر با تاخیر بدهید قبول نمی کنند؟؟ گفت نمی دانم اگر قسطی باشد می توانم کاریش بکنم. گفتم صحبت کنید امیدوارم قبول کنند. هرچند بعید میدانم به خاطر بیست هزار تومن , موسسه اینکار را بکند!  هرچند که امروز یک نفر خیرخواه پیدا شد و گفت  که هزینه را میدهد. پیام برای موسسه گذاشتم ! امیدوارم پیامم بدستشان برسد و این دختر ناز بازهم بیاید. مادرها همه از پیشرفت بچه ها راضی بودند. باید از استادم کمال تشکر را بکنم که دانش و تجربه 15 بیست ساله اش را در اختیارمان قرار میدهد. و شدیدا دلش می سوزد که چرا بچه های ایران امکان پرورش خلاقیت را مثل کشورهای اروپایی ندارند. و اگر هم داشته باشند امکانات مالی مدرسه یا خانواده اجازه اش را نمی دهد.

/ 8 نظر / 394 بازدید
زینب

[گل] "من دختر آبانم! از نسل الهه آبها. وقتی باران میبارد حس خوبی دارم." نکنه نیمه ی گمشده ی منی؟[پلک] بدون آنکه بدونم همچین چیزی نوشتی کامنت قبلیم رو گذاشته بودم![نیشخند] چقدر از این موارد زیاده. حالا اینجا آموزشگاه یا موسسه بوده! اگر به جاهای به اصطلاح دولتی بروید که واویلا! درسته که شهریه نمیگیرند یا مبلغش ناچیزه ولی اینقدر به بهانه های مختلف از بچه ها اخاذی میکنند که در دل بچه ها ایجاد عقده یا تنفر میکند! همین میشود که با سنگ و اجسام تیز بر روی اموال گرانقیمت خراش میاندازند!

رقیه عابدی

سلام خوبی؟کارات قشنگ موفق باشی ،به وب منم سربزن

samira

هی بابا داغ دلمو تازه کردی که زینب جون با اینکه دانشگاه قبول شدمو یه ترم رفتم اما....[نگران] انشالا ساله دیگه دوباره کنکوربدم[ماچ] خیلی کارت قشنگ شده [دست][دست] موفق باشی آجی جوووووووون[پلک]

شبگرد

اشکمو در آوردی دختر آبان !

شبگرد

به خاطر قسطیو اینجور چیزا که تعریف کردی گفتم اشگمو دراوردی نه زیادی هم دل نازک نیستم بلکه به قول آبجیم خیلی هم بدجنسم ولی خب ما هم ایرانی هستیم و پراز احساس ! مرسی از نظرتون زینب خانم

سمیرا

زاقعا برات متاسفم که اینقد بی شعوری

معصومه اطیابی

وبلاگ زیبایی دارید لطفا مرا لینک کنید http//honarsarayetalaye.persianblog.ir نقاشی برجسته

سنا

عالیه زینب جون[قلب][قلب][ماچ][چشمک][ماچ][هورا]