نقاشی آبرنگ ( رزها در سبد - لیلیوم صورتی)- باز . ار تهران گردی

با دو نقاشی آبرنگ از گلها این پست رو شروع می کنم. اولین نقاشی که هنوز نصفه نیمه است از لیلیوم های صورتی نقاشی کشیدم. البته از روی عکسی بود که دو سه سال پیش در اینترنت پیدا کرده بودم. امیدوارم عکس کپی رایت نداشته باشه چشم این نقاشی در ابعاد تقریبی 50 در60 سانتیمتر روی کاغذ آبرنگی اشتنباخ دست ساز با  آبرنگ اشمینک کشیدم. کیفیت کاغذ آبرنگی اشتنباخ هم چیزی مشابه مونتوال است. کمی بهتر از فابریانو و با قیمت مناسب. کاغذ آبرنگ اشتنباخ رو هم از بازار تهران - پاساژ مجید خریدم.

نقاشی بعدی هم که رزها در سبد است قبلا کشیده بودم ( حدودا یک سال پیش) اما این بار روی کاغذ فوق حرفه ای با آبرنگ حرفه ای کشیدم در حالیکه قبلا با آبرنگ گرومباچر روی کاغذ فابریانو کشیده بودم که در پستهای سال قبل می توانید ببینید و مقایسه کنید.

باز.ار تهران گردی هم کردم البته به دنبال لوازم هنری و نقاشی رفتم. اگر از درب مسجد داخل بروید و به سمت بازار لوازم التحریر بروید می توانید در پاساژ بانک و پاساژ مجید و پاساژ ابن رضا و بقیه مغازه ها  برخی از لوازم مورد نیازتان را تهیه کنید. البته اگر دنبال آبرنگ یا  رنگ روغن حرفه ای هستید یا کاغذ های مرغوب می خواهید یا  قلم موهای طبیعی اصل استفاده می کنید آنجا نروید.  چون جز رنگ روغن کله اسبی (ماریس) که بی نهایت ارزان و چینی است و  چند برند قلم موی ایرانی  آنجا چیزی پیدا نخواهید کرد. اما برای تازه کارهایی که رنگ ارزان می خواهند همان اجناس بازار قیمت وکیفیت کافی دارد. به هر حال به این نتیجه رسیدم که باید وسایلم را از همان راسته خیابان انقلاب تهیه کنم.

در پست های آینده شاید درباره نقاشی از طبیعت با مدادرنگی توضیحاتی خواهم داد. اگرچه دیگر دلم نمی خواد با مدادرنگی از طبیعت نقاشی کنم. وقتی با رنگ روغن خیلی راحت تر و سریعتر می توان جزئیات طبیعت را نشان داد که خیلی هم طبیعی به نظر برسد نقاشی با مدادرنگی کاری مسخره است.

بعدا نوشت: گاهی نمیشود. گاهی میشود قاتی پاتی میشود. تقریبا نیمه مهر  است من از صبح همه اش در تلاتم روحی بودم. هم خبر خوش میرسید هم خبر بد. هم خدا رو شکر می کردم هم دلم ناخوش بود. هنوز تا آرامش کامل خیلی مانده است. ولی باز هم به خاطر داشته هایم خدا را شکر می کنم. به خاطر عشقی که دارم و همه چیزهایی که با داشتن او خدا به من ارزانی کرد.

قرار است هفته آینده در نمایشگاه برج میلاد حضور کوچولویی به هم برسانم ولی هنوز قطعی نیست.

این روزها شده ام معلم نقاشی 18 بچه بین 3تا 4 سال که البته با روش جدید پرورش فکر و خلاقیت با آنها کار می کنم . امیدوارم بعدا منتخب نقاشی هایشان را در وبلاگم نمایش بدهم.

 

/ 18 نظر / 285 بازدید
نمایش نظرات قبلی
ainaz

karat alie daram ba ejazat az roshon tamrin mikonam. b000s

رضا

با سلام وارزوی موفقیت بهترین کاغذ برای کار آبرنگ و نوع آبرنگ را می خواستم بدان سپاس

sefiddarbon

سلام راستش من تو نقاشی واقعا استعداد دارم البته این تنهانظر خود من نیست ولی تابلوهایی که بدون نظر استادی کشیدم نشون میده که استعدادشو دارم! اما خودم دوس دارم که حرفه ای دنبال کنم ولی شرایطشو ندارم . من یه بوم 100×70گرفتم و میخوام یه نقاشی با خونه روستایی و طبیعت روستایی بکشم دنبال عکسشم هستم اما نیاز به راهنمایی دارم .اگه عکسی پیدا کردم میتونم برا کشیدنش از شما کمک بگیرم ؟

عاطفه

سلام نقاشی هاتون خیلی عالی بود با اجازه بعضیاشونو سیو کردم

لاله

سلام عالی بود همه کارهاتون. عکسها رو با اجازه تون save کردم.

ارش

سلام راستی وبلاگ خیلی قشنگی داری.متفاوت نر از بقیه وبلاگ ها.نقاشی ها که منحصر به فرده.خیلی خیلی قشنگه.

ارش

نقاشی ها عالیهههههههههههههه

aliye

سلام کارای قشنگی داری دوست عزیز من تازه میخام با پاستل کار کنم .کار با مدادرنگی و رنگ و روغن رو خوب میشناسم اما به نظرت با پاستل چه جوری میشه کار کرد؟ مثل کار با مدادرنگیه؟ ممنونم از راهنماییت

مریم

سلام کارهای نقاشی تون واقعا زیبا و هنرمندانه است از تماشای هنر شما واقعا لذت بردم موفق باشید و عید شما پیشاپیش مبارک