my painting with color pencil

telegram.me/zstudio کانال آموزش طراحی و نقاشی
 
پرتره ها (چهره با مداد - ذغال)
ساعت ۱:٢٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/۱٠/٢۱  

خب با چند تا طرح از پرتره اومدم! این مدت انقدر از خودم توی آینه طراحی کردم که دیگه از قیافه ام بدم اومده! هرچند که باعث میشه چشم آدم قوی بشه  چون آدم قیافه خودش رو بهتر از هر کس دیگه ای  میشناسه و می تونه درباره شبیه شدن طراحی بهش راحت قضاوت کنه!! اما خب طراحی از چهره خود آدم توی آینه درد سرهایی هم داره! چون احتمال تکون خوردن و تغییر زاویه خیلی زیاده! از بین طرح ها این چهار تا رو داشته باشید. هرچند که خودم حس می کنم هیچ کدوم شبیه خودم نیستند!

این هم چند تا طراحی که  از دوستان هنر مند دیگه  در آموزشگاه کشیدم

و البته از این دو نفر استاد گرامی ام هم طراحی کرد که من طرح های استاد رو هم میذارم تا بدونید هنرمندهای بزرگ کشورمون  چه جوری طراحی می کنند

 

پا نوشت:  بعضی از دوستان میان لطف می کنن پیام میذارند و می خواهند طراحی رو شروع کنند. خیلی ها مشتاقند که پرتره کار کنند.  اما خب اگه من  یا اصلا بگذریم  استادم به این  راحتی در عرض ده دقیقه یه پرتره کار می کنیم و بی نقص و خوب از آب در میاد  فقط به خاطر سالهای طراحی هست که در پس این لحظه است!  من از 15 سال پیش تا حالا دارم پراکنده کار می کنم (فاصله افتاده بین دوره های کلاسها) ولی هر جور بوده سعی کردم طراحی کردن رو ول نکنم!  همه ی طراحهای بزرگ هم با طراحی از اشیاء بی جان  یعنی همون کاسه و کوزه  شروع کردند و اون رو در حد کمال انجام دادند!! اونقدر که از حفظ یه کوزه ی خوش خط و خال رو طراحی کنند!!  نمونه اش رو هم این زیر می بینید که کار استاد ترم تابستونم هست!  بعد هم کلی مطالعه درباره اجزاء صورت و اسکلت و ماهیچه و ... تا برسیم به کشیدن چهره!  حالا اگه یه آموزشگاه رفتید و استاد گفت باید از ب بسم الله شروع کنی! ناراحت نشید  چون واقعا تمام فرم های صورت و حالات اون رو میشه توی سایه پردازی های  اشیاء بی جان به  وضوح دید!