my painting with color pencil

telegram.me/zstudio کانال آموزش طراحی و نقاشی
 
تولدت مبارک - نقاشی پرنده ای که آواز می خواند با رنگ روغن
ساعت ٦:۱۸ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٧/۱٦  

می خواستم برای تولدت هدیه ای بیاورم. اما انگار انقدر خاطرخواه داری که دیگر هدیه ی ناچیز من که یک کاغذ است و چند قلم رنگ روی آن برایت ارزشی ندارد. گفته بودم بال پریدن می خواهم تا کبوتر دلم از ای قفس رهایی یابد. بال که ندادی بپرم تا حرمت بیایم و روی گنبدت بنشینم.(اگرچه این روزها دیگر کبوتری جرات نشستن روی گنبدت را ندارد. اطرافیانت برای آنکه به طلاهایت گند نخورد  به گنبدت برق ضعیف وصل کرده اند) دل خوشی ام کشیدن نقش پرنده ای روی بوم است به امید آنکه شاید روزی یک نگاهی به کبوتر دل من هم بکنی. اگرچه نا امیدتر از آنم که حتی برای عرض خواسته ام رو بروی گنبدطلایی ات بایستم و گریه کنم.

این نقاشی نیمه تمام که با آبرنگ در ابعاد تقریبی 50 در 65 کشیدم.

و این هم نقاشی رنگ روغن پرنده ای که روی درخت پر از شکوفه نشسته است و آواز می خواند.

-------------------------------------------------------------------------------------

چند روز پیش استاد نقاشی ام زنگ زد که کجایی؟ فکر کرد دکتری قبول شده ام و نیستم. گفتم هستم ولی سرم شلوغ است. نگفتم که ناخوشم و فکرم داغون است! گفت بیا برایت لوح تقدیر گذاشته ام بیا ببینمت و اینهم بگیر. کلاس هم اگر نخواستی ادامه بدهی باز هم بیا. قول دادم که این نقاشی تمام که شد بروم. بنده خدا برای این ماه ده هزارتومن هم تخفیف ویژه برایم گذاشته بود برای شهریه!

امروز دوست هنرمندم زهرا.م زنگ زد که فلانی امروز خوب شد که نیامدی. گفتم چرا! گفت اوضاع بهم ریخته بود.  دیروز دزد آمده و تمام  تابلوهای نقاشی استادمون و سه پایه ها و کتابها و مدلها را برده!!!!   نزدیک ده تا تابلو هرکدوم 300 تومن قیمت. یا خدا ... عجب دزد بی شرفی بود.  دلم برای استادم می سوزد ناراحت