my painting with color pencil

telegram.me/zstudio کانال آموزش طراحی و نقاشی
 
سبد گل و میوه : آموزش
ساعت ۳:۱۳ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/۸/٢٧  

بالاخره دارم نقاشیم رو می کشم

خب یه مقدار با عجله آپ کردم مجال توضیحات و آموزشات نموند

نوع مداد رنگی: در پست های قبلی توضیحاتی دادم که باید تکمیلش کنم. لزومی ندارد مدادرنگی خیلی گرانی تهیه کنید! مهم این است که تعداد رنگ ها و جنس آن کارایی لازم را داشته باشد. من خودم فابرکاستل ۴٨ رنگ دارم و به نظرم برای کارهای معمولی مثل این نقاشی کافی است. مدادها را همیشه از نوک تیزشان استفاده کنید!

ترتیب رنگ گذاری: بعد از اینکه طرح را با یک مداد رنگی رنگ روشن مثلا خاکستری روشن یا مداد معمولی روی کاغذ پیاده کردید. ابتدا از رنگهای روشن و درنهایت از رنگهای تیره استفاده کنید

مثلا برای رنگ آمیزی هلو: ابتدا از رنگهایی مثل زرد لیمویی یا زرد نارنجی و رنگ پوست شروع کنید و سپس نارنجی ها و قرمزها. برای قسمت های تیره از جگری و در نهایت برای نقاط خیلی تیره تر از بنفش تیره یا قهوه ای سوخته استفاده کنید!

یادتان باشد استفاده از رنگ مشکی در مخلوط رنگ اکیدا ممنوع است. رنگ مشکی باعث کدر و کثیفرشدن کارتان می شود.

تا جایی که می توانید از هاشور منظم برای رنگ آمیزی استفاده کنید. در غیر اینصورت مداد رنگی را طوری روی کاغذ حرکت دهید که انگار می خواهید میوه یا برگ گل را لمس کنید! یعنی جهت ها رعایت شود.

همیشه کاغذی تمیز را زیر دستتان بگذارید تا در اثر سابش دست به مقوا ، لکه های نا خواسته ایجاد نشود!

تا می توانید از پاک کن استفاده نکنید! پاک کن باعث تغییر بافت کاغذ می شود و گاهی برق می اندازد. پاک کن فابر کاستل  یا پاک کن خمیری بهتر است!

رنگهای زمینه بهتر است از رنگهای خنثی باشند تا چشم بیننده به اصل موضوع که همان میوه هاست جذب شود!