my painting with color pencil

telegram.me/zstudio کانال آموزش طراحی و نقاشی
 
طراحی با ذغال
ساعت ٢:٤٠ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٦/٢٦  

برای طراحی با ذغال لوازم زیر را تهیه کنید!

1- ذغال : من از ذغال فشرده استفاده می کنم. البته برای مبتدی ها ذغال مویی (تهیه شده از ساقه ی مو یا انگور) بهتر است.

2- محو کن

3- ذغال گیر : این وسیله صرفا برای ذغال فشرده کاربرد دارد.

4- مداد کنته

5- پاک کن

6- کاغذ مناسب برای ذغال  که ارزان هم باشد ، پارس ( حداقل با ابعاد 50در70) است  البته اگر کاغذی پیدا کنید که کیفیت اشتنباخ اصل را داشته باشد ، جلوه ی طراحی با ذغال  بیشتر میشود. در تهران برای تهیه کردن کاغذ اشتنباخ اصل  به  بازار تهران (راسته لوازم التحریری ها پاساژ مجید) مراجعه کنید.

برای طراحی  با ذغال ابتدا  طرح را با لبه ی ذغال بکشید. با مداد معمولی اگر بکشید به علت چرب بودن این نوع مدادها  آن قسمت ها رد ذغال نمی ماند و کارتان ناجور می شود. بعد قسمت هایی از طرح که سایه های کاملا تیره دارند را با ذغال تیره کنید. از خط خطی کردن نترسید و بگذارید دستتان رها و بی پروا خط بکشد. بعد با محو کن یا با دست قسمت هایی از کار را محو کنید و با همان دست کثیف قسمت هایی که روشنتر هستند را هم سیاه کنید. در قسمت هایی که می خواهید برق را نشان دهید از لکه پاک کن بهره ببرید. مداد کنته هم برای آخر کار استفاده کنید و با آن جزییات و خطوط را طراحی کنید.

نمی خواستم آپ کنم. حال و حوصله ندارم. گاهی حس میکنم بعضی از آدمها با من دشمنن  و نمی خوان من حال و روز خوبی داشته باشم! بعد ادعا می کنند خیر من رو می خوان....  بعضی وقتها آرزو می کنم کاش توی یه کشوری اروپایی با امریکایی زندگی می کردم!  حیف که نمی شه!